top of page

Jak polubić poniedziałki?

Zaktualizowano: 23 lip 2022


„Nie lubię poniedziałku” to nie tylko tytuł zabawnej komedii polskiej z 1971 roku, ale i co najmniej raz w tygodniu najczęściej wypowiadane zdanie na świecie. Dzieje się to szczególnie wtedy, kiedy zadzwoni budzik, wyrywając z błogiej krainy snu, brutalnie stawiając do pionu nasze rozleniwione weekendem jestestwo.


A co by było, gdyby poniedziałki potraktować inaczej? A jakby tak polubić początek nowego, i z ciekawością wyskoczyć z ciepłej pościeli w dzień? I jakby to było nie syczeć ze złością na kawę za to, że lubi się rozlać na stole, tylko po prostu wziąć ścierkę, wytrzeć i pić dalej ze smakiem?


A co by było, gdyby? A jakby to było, gdyby? – są to pytania bardzo ważne choć niedoceniane, a zadawane świadomie potrafią skutecznie zmaterializować nasze ukryte życzenia. Tak, tak, są to pytania kwantowe.


Fizyka kwantowa i wiedza z nią związana jest nie tylko niezwykle interesująca ale i gdy jest zastosowana, staje się także skuteczna. Można powiedzieć z uśmiechem, że wiedza ta jest też bardzo modna. Aż chce się krzyknąć – nareszcie! Bo bardzo ułatwia życie i pomaga spełniać marzenia! A może sama to sprawdzisz?


Do zgłębiania istoty fizyki kwantowej wrócimy tutaj nie raz, obiecuję, lecz dziś mowa o poniedziałku, więc będzie małe ćwiczenie. Ćwiczeniem tym sprawisz, że Twój dzień może stać się milszy i lepszy.


Umówmy się, że zrobisz je pijąc herbatę lub kawę. Najlepiej tę pierwszą, poranną. Jeśli jednak czytasz tekst później, nic nie stoi na przeszkodzie, by podratować atmosferę reszty trwającego dnia (i tyczy to nie tylko poniedziałku, nietrudno się tego domyślić). No dobrze już, do rzeczy.


ĆWICZENIE – ŁAGODNE WEJŚCIE W NOWY TYDZIEŃ (dzień)


Poświęć sobie czas i czynność wypicia porannej kawy lub herbaty niech stanie się jedyną, jaką wykonujesz w tym momencie.


Wycisz telefon, wyłącz telewizor i popatrz na filiżankę.

Obejrzyj ją dokładnie, zauważ jej kolor i kształt, poczuj aromat napoju, zobacz unoszącą się z niego parę. Przyglądaj się, dotykaj i smakuj. Pozwól tej chwili być ważną.


Pijąc smaczny napój pomyśl o tym, co musisz zrobić dziś, jakie zadania masz tego dnia do wykonania. Wymyśl najlepszy program. Zrób sobie w głowie plan najważniejszych spraw, lecz zrób to pytaniami ułożonymi tak, jak niżej, przykładowe:


A co by było gdybym od razu znalazła miejsce parkingowe?

A co by było gdyby moje dziecko sprawnie ubrało się w szatni?

A co by to było gdyby moje koleżanki i koledzy w pracy byli dziś bardzo mili?

A co by było gdyby mój szef pochwalił mnie za mą pracę?

A co by było gdyby mój mąż chętnie wsparł mnie w domu pomocą?

A co by było gdybym miała wspaniały humor?


I tak dalej i tak dalej…


No to już wiesz jak zadać pytania kwantowe, ale potrzebne jest tutaj coś jeszcze. A mianowicie WYOBRAŻONE ODCZUCIE SKUTKU. Zadając pytanie kwantowe od razu wyobraź sobie, jak będziesz się czuła, jak każda z tych sytuacji wydarzy się już naprawdę.


Przykład:

Pytanie - A co by było gdybym od razu znalazła miejsce parkingowe?


Odczucie - Wywołanie wyobrażonych emocji podczas zadawania pytania jest bardzo proste – widzisz sytuację oczyma wyobraźni, ze wjeżdżasz na parking pełen samochodów, ale z łatwością dostrzegasz wolne miejsce, które właśnie na Ciebie tam czeka. Wjeżdżasz na nie, gasisz samochód i wychodzisz z auta. Co czujesz? Radość, satysfakcję, zadowolenie, że nie musisz krążyć po zatłoczonym parkingu, no i że nie spóźnisz się nigdzie, nie stracisz tutaj czasu.


Widzisz tę sytuację pijąc poranną kawę i choć jesteś jeszcze w szlafroku, a nie w swoim samochodzie, to już cieszysz się rozpoczętym dniem, bo przecież będzie wspaniały!


Smacznej kawki, herbatki i świetnie zaprogramowanego, miłego poniedziałku! Podziel się z nami, jak było.


Otwarta na nowe - bądź

Pełna Przestrzeni - co dnia

I Pełen Przestrzeni bądź, bo i też Panów to tyczy

5 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page