top of page
380232656_342360598346431_4828629118518365891_n.jpg

 Jolanta Walentyna Sobolewska

Droga zawodowa

Absolwentka Wyższej Szkoły Pedagogicznej w Częstochowie  Wydziału Artystycznego - Plastyka. Tytuł pracy magisterskiej - "Plastyczno - psychologiczna analiza twórczości dzieci".

 

Dyplom z malarstwa uzyskała w pracowni artysty malarza Mariana Panka (1994. Praca dyplomowa - cykl obrazów olejnych pt.  "Dziesięć portretów psychologicznych pozornie zwyczajnych ludzi".)  

 

Pogłębiając  swą wiedzę skończyła  studia podyplomowe   “Zarządzanie  Kulturą w Strukturach Unii Europejskiej” w Instytucie Badań Literackich Polskiej Akademii Nauk w Warszawie. 

 

W 2022 roku stała się absolwentką  Akademii Vedic Art. Aktualnie pogłębia swą wiedzę na studiach podyplomowych "Arteterapia" we Wrocławiu.

Pracowała jako nauczyciel plastyki i sztuki w szkołach podstawowych, gimnazjum i liceum oraz jako instruktor malarstwa, rysunku i grafiki komputerowej w domach kultury.  

 

W latach 80-tych, jako pierwsza w Polsce, uzyskała zgodę Ministra Edukacji Narodowej na prowadzenie klasy plastycznej w szkole podstawowej wg własnego programu autorskiego. W tym czasie prowadziła również własną Pracownię Rękodzieła Artystycznego i Ludowego oraz Kafejkę Internetową połączoną z Klubem dla dzieci i młodzieży.

Pracowała w Galerii Autorskiej Andrzeja Mleczko na Marszałkowskiej w Warszawie, jako wizażystka i stylistka ślubna w firmie Loreal a także jako dekoratorka ozdób choinkowych oraz wizażystka.

Jako manager kultury od  lat zajmuje się  organizowaniem życia kulturalnego i artystycznego. Pełniła funkcję PO Dyrektora Gminnej Biblioteki Publicznej w Raszynie a od 2008 przez 14 lat funkcję Dyrektora Gminnego Ośrodka Kultury w Lesznowoli.

Organizatorka wydarzeń artystycznych:  konkursów, koncertów, plenerów malarskich i wystaw artystycznych współczesnych artystów polskich. Inicjatorka powstania prężnie działających miejsc wystawienniczych: Galerii Wystaw Artystycznych przy GBP w Raszynie, Galerii Na Górce i Galerii PASAŻ oraz Galerii Wystaw Artystycznych OKNO w gminie Lesznowola.

Od stycznia 2023 roku postanowiła spełnić swoje największe marzenie o stworzeniu własnej pracowni edukacji artystycznej i rozwojowej. I tak oto powstało miejsce o nazwie TulukArte :)

bottom of page