top of page
Ewa Suska wystawa.JPG

EWA SUSKA

Wernisaż indywidualnej wystawy malarstwa

pt.

"ZDERZENIA Z CYWILIZACJĄ"

odbędzie się w sobotę

27 maja 2023 r. o godz. 16.00


w Pracowni edukacji artystycznej

i rozwojowej TulukArte

w Nowym Prażmowie

przy Akacjowej 77.

Podczas wieczoru zaprezentowany zostanie najnowszy cykl obrazów pt. "Zderzenia z cywilizacją" oraz inne płótna artystki, tworzącej od 10 lat.

 

Serdecznie zapraszamy na uroczyste, artystyczne wydarzenie. Wstęp wolny.

Pełna fotorelacja z wydarzenia

znajduje się na fanpage TulukArte:

- zdjęcia z wernisażu

-filmowa relacja na żywo z wernisażu

- zdjęcia wystawy

 

Wybrane zdjęcia obejrzycie Państwo

też tu na stronie w Galerii

Wystawę pt. "Zderzenia z cywilizacją" możecie Państwo odwiedzać osobiście w TulukArte do 27 czerwca po uprzednim umówieniu się telefonicznie 662246477. Wstęp wolny

Ewa Suska

jest Warszawianką pomieszkującą od 20 lat również na ul. Akacjowej w Nowym Prażmowie. Choć nie ma formalnego wykształcenia plastycznego i jest samoukiem nazywającym swoje malowanie "małym, emeryckim hobby", rozwija swą malarską pasję i talent.

 

Po zakończeniu kariery zawodowej w 2013 roku została namówiona przez malującą od kilku lat koleżankę do dołączenia do grupy rozwijającej swoje talenty malarskie w jednym z osiedlowych Domów Kultury na Ursynowie. Zajęcia , pod nazwą „Spotkanie ze sztuką po latach“ prowadziła tam wspaniała edukatorka i malarka Barbara Bielecka – Woźniczko.

 

Przez 6 kolejnych lat, aż do wybuchu pandemii, Ewa doskonaliła tam swój warsztat malarski. Powstające głównie w technice olejnej obrazy były bardzo różnorodne tematycznie: pejzaże, kwiaty, architektura i wnętrza, martwe natury oraz kopie znanych dzieł malarskich. Ursynowska Galeria „U“ organizowała coroczne zbiorowe wystawy najlepszych prac uczestników warsztatów malarskich. Ewa Suska uczestniczyła w 5 z nich. Pracownia malarska przy Galerii U działała jeszcze przez chwilę w 2021 r i niestety została zamknięta z powodów finansowych. W 2022r. Ewa zaczęła malować w małej grupie malarek - amatorek prowadzonej przez gruzińskiego malarza Akakiego Gachechiladze.

W okresie 10 lat Ewa Suska namalowała ok. 100 obrazów. Wiele z nich wisi w domach znajomych i przyjaciół w Polsce w Stanach Zjednoczonych, Japonii i Republice Południowej Afryki.

Pracownia TulukArte, która powstała w styczniu 2023 r., to kolejne miejsce gdzie Ewa rozwija swoje malarskie zainteresowania. Na wystawie zaprezentowane będą niektóre prace z całego okresu malarskiej działalności artystki. W ostatnim okresie Ewa postanowiła malować obrazy„z treścią“ lub przesłaniem. Przykładem realizacji tego założenia jest cykl „Zderzenie z cywilizacją“, który wraz z innymi pracami malarki zobaczycie Państwo podczas jej pierwszej wystawy indywidualnej 27 maja 2023 r. o godz. 16.00 w TulukArte przy Akacjowej 77 w Nowym Prażmowie.

bottom of page