top of page
JOLA_SOBOLEWSKA_WERNISAZ_ZAPROSZENIE kopia.jpg

WYSTAWA MALARSTWA

Jolanty Walentyny Sobolewskiej

 

pt.

"PŁYNĄC Z WIELORYBAMI"

trwa od 4 grudnia do końca 2023 roku.

 

Uroczysty wernisaż

odbył się we wtorek 12 grudnia o godz. 18.00


w Domu Kultury "Miś" Ośrodka Kultury "Arsus",

ul. Zagłoby 17 w Warszawie - dzielnica Ursus.

Wystawę można oglądać do 29 grudnia 2023 r. w dni powszednie.

Wstęp wolny.

Album zdjęć z wystawy i wernisażu

 

Magiczne Wieloryby, które na stałe mieszkają w pracowni TulukArte, wyruszyły w podróż i już się goszczą w Warszawie na wystawie pt. "Płynąc z wielorybami", którą będzie można oglądać przez cały grudzień w Domu Kultury "MIŚ".

Obrazy i utwory muzyczne do każdego z nich z płyty pt. Obrazomelodie życiem pisane. Projekt artystyczny - można przeżyć na żywo.

Na wystawie można obejrzeć i inne obrazy malarki. Ekspozycja bowiem obejmuje kilka cykli prac malarskich, między innymi "Bajki pachnące terpentyną: Siostry", cykl "Indie", a także obrazy bez cyklu, w tym wykonane w stylu malarstwa wstążkowego, którego autorka jest prekursorką.

 

Przewodnim cyklem zaś jest muzyczno malarski projekt zatytułowany „Obrazomelodie życiem pisane”. Projekt powstał w roku 2022, a muzyczne opowieści do obrazów autorki skomponował Mariusz Maciej Drozdowski - MaMaDoo. Płyty tej można posłuchać tutaj.

Muzyka i obrazy, których bohaterami są wieloryby - przepiękne i tajemnicze, największe istoty żyjące na naszej planecie, symbolizują bezkresny ocean emocji, najgłębszych uczuć i działań wszystkich nas.


Projekt zawiera siedem tematów, które mają miejsce w życiu ludzi ale i wszystkich stworzeń na Ziemi:


1. "Podróż", 2. "Taniec", 3. "Miłość",4. "Troska", 5. "Walka", 6."Wolność", 7. "Sen".
Album pojawił się na ponad 20-tu platformach streamingowych świata w dniu swej premiery 5.11.2022 r. Playlista płyty dostępna jest też na YouTube: MaMaDoo.

Malarka o sobie:


Nazywam się Jolanta Walentyna Sobolewska jestem artystką, pedagogiem, nauczycielką sztuk plastycznych. Maluję i piszę. Zajmuję się także artereapią, rozwojem osobistym i duchowym.


Uwielbiam malować i pisać, rozmawiać z ciekawymi świata ludźmi, pracować z dziećmi i dorosłymi, dla których tworzenie jest ważne. Kocham moją rodzinę, muzykę i medytację. Cenię szczerość i dobro. Interesuję się głęboko wewnętrznym światem człowieka. Zachwyca mnie także Matka Natura, zwierzęta, góry i las, a najpiękniejszym stworzeniem jest dla mnie mistyczny, magiczny wieloryb.


Przez całe życie byłam mocno związana z kulturą i sztuką. Mam wieloletni staż nauczycielki plastyki w szkołach podstawowych, gimnazjum i liceum oraz instruktorski. Prowadziłam zajęcia malarstwa, grafiki i animacji komputerowej w ośrodkach kultury, co zaprowadziło mnie w końcu do kilkunastoletniego dyrektorowania – najpierw w Gminnej Bibliotece Publicznej w Raszynie, a potem w Gminnym Ośrodku Kultury w Lesznowoli.


Od stycznia 2023 roku spełniam swoje największe marzenie i prowadzę własną Pracownię artystyczną i rozwojową TulukArte w Nowym Prażmowie, gdzie mieszkam, kocham i tworzę.

JOLA_W_SOBOLEWSKA_PLAKAT.jpg
bottom of page