top of page
KK rozdział 1 tytułowa_edited_edited.jpg

Powieść pt. "Kamienny Kot",  została wydana drukiem w 2015 roku przez Warszawską Firmę Wydawniczą.

Tytuł: "Kamienny Kot"

​Autorka: Jolanta Walentyna Sobolewska

Rozdziałów: XV

Stron 186 str.

Gatunek: literatura piękna

Nakład formy drukowanej został wyczerpany, a więc autorka postanowiła zaprezentować swą powieść także w formie videobooka. Dzięki temu zabiegowi poznasz i historię, i samą pisarkę, która siedząc na fotelu, przeczyta specjalnie dla Ciebie, w odcinkach, tę zaskakującą opowieść..

Pilotażowy, pierwszy rozdział powieści pt. "Kamienny Kot", czytany przez autorkę, możesz zobaczyć nieodpłatnie na kanale YouTube: Jolanta Walentyna Sobolewska TulukArte w playliście "Powieści i opowiadania".

 

Link bezpośredni:

https://youtu.be/nu_NodPgLmM?list=PL50JqZ6z1-No4SveW2FOCAkVXnGj7vbpL

 

Jeżeli chcesz uzyskać pełny dostęp do reszty odcinków powieści, możesz zakupić  go tutaj. Jak kupić dostęp - informacja na końcu artykułu.


Cena videobooka: 25 zł.

z okładką 2.jpg
 • Czy można odciąć się od przeszłości? Nawet tej najdalszej?

 • Czy realistyczne podejście do życia zawsze jest tym bezpiecznym i prowadzącym do szczęścia?

 • Jaka jest waga składanych obietnic?

 • Czym jest śmierć, miłość i macierzyństwo?

 • I czy my żyjemy raz?

Marta, główna bohaterka „Kamiennego kota”, pragnie być wolną i kochaną, jednakże głosy przeszłości skutecznie burzą porządek w jej życiu. Chcąc zaznać spokoju, musi ponownie stawić czoło wydarzeniom sprzed lat… Sprzed setek lat.
Poprzez swoje sny prowadzi Czytelnika aż do starożytnego Egiptu, zmusza do rozmyślań na temat fundamentalnych wartości w życiu.

Pustynią wiersz.jpg

Książka pt. "Kamienny Kot" rozpoczyna się wierszem.

Pustynią wciąż jestem -wietrzną, piaskową, słoneczną

Pustynią wciąż jestem - wydmiastą, spękaną, złaknioną

Pustynią wciąż jestem - stęsknioną, gorącą i wietrzną

Pustynią wciąż jestem - magiczną i złudną, zmyśloną

Fot. Kaja Konarska

Oczy i tekst: Jolanta Walentyna Sobolewska

Kamienny Kot opinie z lubimy czytać.jpg

"Świetna książka. Poruszająca kwestie o których czasem nie myślimy. Z pozoru może to być zwykła książka fabularna. W pewnym momencie zaczyna się wiele zmieniać. Wzbudziła we mnie bardzo dużo emocji. Na pewno zostaje na głównej półce z książkami. Czekam bardzo na kolejne dzieła Pani Jolanto."

 

*

"Interesująca, wciągająca, taka inna i mająca powiew świeżości. Tematyka zupełnie nie w moim typie, a jednak dałam się wciągnąć w tę historię bez reszty. Jak bardzo nasze przeszłe wcielenia mają wpływ na teraźniejsze życie i czy to jest w ogóle możliwe? Tyle przemyśleń o wartościach naszych. Zahipnotyzowała mnie historia / poprzednie życie/ bohaterki z Egiptu. Miłość, oddanie i poświęcenie."

*

"Pierwsze strony tej książki opowiadają o codzienności, życiu Marty, która pewnego dnia spotyka dziewczynę, która wzbudza w niej dziwne uczucia. Użyłam tu słowa "dziwne", bo w tamtym momencie fabuła została owinięta tajemniczym płaszczem. Atmosfera ta ciągnęła się prawie do ostatnich rozdziałów książki, gdzie wszystko się wyjaśnia, wydarzenia zaczynają się sklejać, lecz zwrot akcji na końcu zaskakuje czytelnika. Jednym słowem, książka jest nieprzewidywalna, co świadczy o jej świetności. Ponadto bardzo szybko się ją czyta, po prostu "wciąga"."

*

"Powieść rozpoczyna pozornie błahe zdarzenie budzące dziwny, głęboki lęk, pojawia się tajemnicza kobieta, która nieoczekiwanie wpłynie na dalsze życie głównej postaci. Dzięki takiemu wstępowi książka budzi ciekawość czytelnika, natomiast pojawiające się dalej elementy kultur wschodnich (feng shui, reinkarnacja) budują oryginalne, egzotyczne tło zdarzeń. Sny bohaterki nieoczekiwanie wiążą się z jej aktualnym życiem, a opowieść kończy się zaskakującym finałem.

"Kamienny kot", mimo iż należy do tzw. lżejszej literatury, może zaciekawić, gdyż wnika w emocjonalny świat mężatki pozornie pewnej swojej stałości uczuciowej, równocześnie jednak pełnej niespokojnych myśli i dręczonej nieuświadamianymi elementami przeszłości. Z tego powodu jest to rzecz bardziej dla pań niż dla panów, chociaż mężczyzn także mogą sięgnąć po tę pozycję, jeśli chcą dotknąć skomplikowanego świata kobiecych myśli."

Źródło opinii: www.lubimyczytać.pl

jak kupić.JPG

Tytuł: "Kamienny Kot"

Gatunek: Literatura piękna

Autorka: Jolanta Walentyna Sobolewska

Dostęp do wszystkich odcinków powieści, czytanych przez autorkę.

Cena: 25 zł.

Aby zakupić dostęp

w formie linku do playlisty filmów na YouTube

należy zrobić to w dwóch krokach

 1.  Złóż zamówienie pisząc wiadomość na adres: tulukarte@o2.pl
  W temacie napisz: „Kamienny Kot. Dostęp” (inny tytuł tematu może opóźnić realizację Twojego zamówienie).
  W treści wiadomości koniecznie podaj to samo imię i nazwisko, jakiego użyłeś w tytule przelewu bankowego (patrz niżej). Jest to niezbędne do zweryfikowania przelewu z Twoim zamówieniem poprzez e-mail.

 2. Dokonaj przelewu na niżej podane konto. Po wpłynięciu pieniędzy na konto TulukArte oraz po otrzymaniu wiadomości z zamówieniem, link zostanie wysłany na Twój adres mailowy, z którego przyszło zamówienie.

Dane do przelewu:

TulukArte Jolanta Walentyna Sobolewska
05-505 Nowy Prażmów, ul. Akacjowa 77

Konto bankowe w MBank:

60 1140 2004 0000 3102 8325 1844

Tytuł przelewu:
Kamienny Kot videobook
, imię i nazwisko

UWAGA!

Wraz z linkiem otrzymasz skan paragonu zakupu. Jeśli potrzebujesz faktury, koniecznie napisz o tym od razu, w mailu z zamówieniem i podaj w nim wszystkie dane potrzebne do wygenerowania faktury.

W razie niejasności, zapraszam Cię do kontaktu przez Messenger – TulukArte.

Powrót do działu:

Literacko

bottom of page