top of page
KOBIECY KRĄG napis button.JPG

Kobiecy Krąg w TulukArte

Wzajemne wsparcie, budowanie relacji, wspólne inspirowanie się

 

Najbliższe spotkanie odbędzie się

w piątek 21 czerwca 2024 r. o godz. 20.00

Tym razem, ze względu na wyjątkowy czas oraz nieco inną, niż zwykle, formę spotkania, bardzo proszę o zgłoszenie uczestnictwa najdalej do środy przed spotkaniem, gdyż trzeba się do niego inaczej przygotować. Czas przesilenia przed nami :)

O Kobiecym Kręgu w TulukArte

 

Zwołująca Kobiecy Krąg w TulukArte zaprasza Cię do wspólnej celebracji obecności w kobiecej energii pełnej wsparcia,  w pełnym zaufaniu. Do Kobiecego Kręgu może dołączyć KAŻDA Kobieta, która zaakceptuje Zasady Kręgu.

Spotykamy się raz w miesiącu, w piątkowe wieczory, aby pobyć razem, zrelaksować się, porozmawiać od serca do serca.

 
Kobiece kręgi znane są od setek lat. Często były to spotkania związane z codzienną pracą, jak darcie pierza, haftowanie. Nie praca rąk jednak miała w nich terapeutyczną moc, a nieocenione rozmowy. Kobiety starsze i młodsze dzieliły się swoją mądrością, dawały sobie wzajemnie wsparcie, pomagały też wyrozumiałym milczeniem, jeśli takie było jednej z nich potrzebne.

Jak to się odbywa?

Zwołująca Krąg otwiera i zamyka każdą z czterech części spotkania.  Zwołującą Krąg w TulukArte jest Jolanta Walentyna Sobolewska.

 

W pierwszej części spotkania pn. „Powitanie”, trwającej tylko 10 minut,  witamy się serdecznie, uspokajamy pędzące myśli, częstując się kawą, herbatą, wodą. Możesz przynieść owoce lub ciastka, jeśli masz ochotę podzielić się nimi z innymi.

W drugiej części spotkania pn. „Zwierzenia Kryształu” siadamy na podłodze wokół Serca Kręgu. Zwołująca Krąg zaprasza uczestniczki, mówiąc nowym o nienaruszalnych  Zasadach Kręgu. Następnie przekazuje  kryształ, który jest symbolem czystości naszych serc, słów i intencji. Kryształ jest oznaką zaproszenia do snucia opowieści przez pierwszą z Kobiet w Kręgu. Kiedy ta zakończy swoją opowieść, podaje go dalej do kolejnej osoby. Ostatnia z mówiących Kobiet oddaje go prowadzącej.

W naszym Kręgu będziemy dawać sobie uwagę, dzielić się opowieściami, mądrością i wewnętrznym pięknem. Może zdarzyć się, że będziemy też wspólnie śmiać się albo płakać. Dzięki wzajemnemu wsparciu, pełnej dyskrecji  i nie oceniającej akceptacji, które są głównymi zasadami  Kręgu, poczujemy, że żadna z nas nie jest sama. Zaopiekujemy się sobą. Zadbamy o siebie nawzajem. Bez uprzedzeń, bez ocen, w pełnej życzliwości.

Krąg to przestrzeń, w której możemy mówić otwarcie o swoich troskach, pragnieniach i marzeniach.  Uczymy się zrzucać maski, otwierać się i prosić inne kobiety o wsparcie.

W trzeciej części spotkania pn. „Rozbudzam Swoją Moc” układamy swoje myśli, wzbudzając pozytywną energię najpiękniejszych uczuć.  Poprzez usłyszane i wypowiedziane historie, medytacje, bycie w ciszy czy taniec, będziemy tworzyć piękno w nas samych i wokół nas. Niech promieniuje na cały nasz świat, na naszą powszednią codzienność.

Krąg to bezpieczna przestrzeń, w której budzi się i rośnie Twoja Wewnętrzna Kobieca Moc. To także miejsce, w której poprzez połączenie z innymi kobietami budzi się być może Twoja Wewnętrzna Mądrość.

W czwartej części spotkania pn. "Zamknięcie Kręgu" zwołująca Krąg zamyka go i następuje wspólne pożegnanie się wszystkich uczestniczek spotkania z wymawianymi serdecznymi życzeniami na kolejny miesiąc, aż do następnego, pięknego spotkania.

 

Niepodważalne Zasady Kręgu

  • Wszystkie jesteśmy równe i piękne w swojej odrębności, godne najwyższego szacunku i zaufania.

  • Nigdy się nie spóźniamy. Zaburzyłoby to intymność spotkania.

  • Mówimy tylko o sobie. O własnych odczuciach, o trudnych lub pięknych sytuacjach z naszego życia. Dzielimy się sobą taką, jaką jestem naprawdę.

  • Podczas mówienia jednej z nas, reszta milczy, nigdy nie przerywając.

  • Nie radzimy innym, co my zrobiłybyśmy na jej miejscu, chyba, że któraś z nas o to wyraźnie poprosi.

  • Jeśli któraś z nas nie będzie gotowa mówić, szanujemy jej decyzję. Możesz po prostu tu pobyć.

  • Jesteśmy w pełni dyskretne. Nigdy nie zdradzamy osobom trzecim historii Kobiet z Kręgu.

  • Co w Kręgu powiedziane, niech w Kręgu pozostanie.

 

Spotkania odbywają się w każdy trzeci piątek każdego miesiąca o godz. 20.00. Każde trwa ok. 2 godzin.

Harmonogram piątkowych spotkań:

15 września 2023

20 października 2023

17 listopada 2023

15 grudnia 2023

19 stycznia 2024

16 lutego 2024

15 marca 2024

19 kwietnia 2024

17 maja 2024

21 czerwca 2024

19 lipca 2024

16 sierpnia 2024

Inwestycja w siebie: jedynie 50 zł. za spotkanie, aby każda z nas mogła sobie pozwolić aby tutaj być.

Płatność

wcześniej (do czwartku) przelewem na konto MBank:

60 1140 2004 0000 3102 8325 1844

Tytuł przelewu:
Krąg Kobiet, imię i nazwisko Uczestniczki

 

Jeżeli zdecydujesz się w ostatniej chwili dołączyć do Kręgu, możesz dokonać opłaty gotówką, choć wolałabym ten czas, który zabiorą nam formalności, poświęcić na miłe powitanie :)

bottom of page