top of page
Strachy na Lachy. zajawka.JPG

Warsztat online dla dorosłych
z cyklu „W głąb siebie”

pt.

STRACHY NA LACHY

Praca z lękiem

Termin:
1 – 6 maja 2023 r.

W grupie na Fb pn.

„Strachy na Lachy. Warsztat”
oraz na Skype.

Jakby to było, gdyby nasze życie było możliwie wolne od lęku?

 

Jakby to było, gdybyśmy z odwagą i energią do działania podchodzili do urzeczywistnienia każdej wymarzonej zmiany w naszym życiu?

 

Jakby to było, gdyby zmiana taka nie była poprzedzona hamującym nas dyskomfortem psychicznym, uczuciem niepokoju i zagubienia?

Każdy z nas czasem odczuwa lęk. Jest on bowiem naturalnym, choć nielubianym stanem emocjonalnym. Jeżeli jesteśmy w stanie go opanować i działać mimo niego, to nie wyrządzi nam większej krzywdy. Jednak jeśli sprawia, że całkowicie odsuwa nas od realizacji wymarzonych celów, staje się destrukcyjny.

Przyczyna lęku może leżeć w długotrwałym stresie, gdyż przeciążona psychika potrzebuje odpocząć i traktuje wszystko, co nowe, jako niezwykle ciężkie wyzwanie. To nie pozwala na pełen rozkwit naszych możliwości.

Warsztat pt. „Strachy na Lachy. Praca z lękiem” ma na celu zrozumienie mechanizmu lęku, a także otworzenie się na zaakceptowanie go w sobie, gdyż jest częścią każdego z nas i ma też swoje zalety. Ważne, by nauczyć się opanowywać niszczący program i obejść go łukiem, aby zejść z jego pola rażenia.

Można to zrobić, bo wszystko można zrobić, jeśli się tego chce. Pytanie, czy się chce włożyć w to trochę swej pracy.

Jak to się odbędzie?

Stworzona zostanie grupa prywatna na Fb, pn. „Strachy na Lachy. Warsztat” dedykowana dla osób biorących udział w warsztacie. Link do grupy na samym dole artykułu.

 

Tam spotkamy się na dwóch godzinnych live, przygotowując się do trzeciego, kulminacyjnego spotkania, które odbędzie się na Skype z użyciem kamerek, gdyż właśnie wtedy procesem malowania ostatecznie opanujemy swe lęki. Nie obawiaj się, zdolności plastyczne nie mają tutaj żadnego znaczenia. Najważniejszy będzie proces twórczy, a nie estetyka tej pracy malarskiej.

Co będzie Ci potrzebne?

Wolna, spokojna przestrzeń.
Twoja gotowość na proces.
Wygodne ubranie.
Zeszyt  i długopis.
Farby wodne, pędzle i blok techniczny A3 (na ostatnie spotkanie).
Naładowany telefon i sprawne łącze internetowe.
Wodę do picia i świeczkę, nie tylko dla nastroju.
Jeśli lubisz kadzidełka, serdecznie polecam.

 

Podczas procesu warsztatowego odbędą się trzy spotkania online na żywo:

1 maja (poniedziałek) godz. 21.00 – godzinne spotkanie (live)  na grupie Fb
3 maja (środa) godz. 21.00 – godzinne spotkanie (live) na grupie Fb
6 maja (sobota) godz. 21.00 – 3-godzinne spotkanie na Skype z kamerami, wtedy to potrzebne Ci będą przybory plastyczne, o których pisałam już wyżej.

Ponadto od 1 do 6 maja br. w grupie Fb „Strachy na Lachy. Warsztat” codziennie zamieszczony będzie motywujący do działania post tematyczny.

Podczas całego 6-dniowego procesu będziemy pracować różnymi technikami: afirmacyjnymi, relaksacyjnymi, terapią kolorem i arteterapią.

Inwestycja w siebie - 80 zł od osoby,
płatne przelewem do dnia 30 kwietnia 2023 r. włącznie.

Po wpływie przelewu na podane niżej konto zostaniesz dodana/y do warsztatowej grupy - wcześniej wyślij prośbę o dołączenie do niej.

Ważne:

Z uwagi na to, że dni poprzedzające termin opłaty są wolne dla pracy banków, aby sprawnie dołączyć do grupy, możesz dla pewności wysłać potwierdzenie przelewu na adres: tulukarte@o2.pl podając w tytule maila temat warsztatów, a w treści wiadomości swoje imię i nazwisko, jakim posługujesz się na swoim Fb.

Dane do przelewu:

TulukArte Jolanta Walentyna Sobolewska
05-505 Nowy Prażmów
ul. Akacjowa 77

Konto bankowe:
60 1140 2004 0000 3102 8325 1844

Tytuł przelewu:
Strachy na Lachy, imię i nazwisko uczestnika

Do zobaczenia, kochani Pełni Przestrzeni co dnia!
Pozdrawiam Was bardzo ciepło.

Nie bójmy się przestać bać! :)

Pełna Przestrzeni z TulukArte

Poniżej link do grupy:

Zapraszam osoby biorące udział w warsztacie do wspomnianej wcześniej grupy na  Facebook: Strachy na Lachy. Warsztat (kliknij).

Po wysłaniu prośby o dołączenie oraz pomyślnej weryfikacji, znajdziesz się we właściwym miejscu, aby z resztą uczestników rozpocząć ten proces.

Życzę owocnej podróży!

Jolanta Walentyna Sobolewska

Pracownia edukacji artystycznej i rozwojowej TulukArte

bottom of page